loading

Show info

BOROWSCY PHOTOGRAPHY

 

© BOROWSCY PHOTOGRAPHY

004 27.02.2017

Testujemy nowego pracownika. | Fotografia rodzinna w Monachium. | Olympus OM-D E-M1.

Pogoda na pierwszy rzut oka niespacerowa. Końcówka lutego, niebo lekko zachmurzone, a kolory już dawno wyblakłe. Na szczęście sucho i tylko gdzieniegdzie małe jeziorka kałuż, przy których nasza córka gotowa stać godzinami, wrzucając doń kamienie.

Brak słońca i niska temperatura zazwyczaj nie motywuje do dłuższych spacerów. My jednak zmotywowani aktywnością córki wybraliśmy jedno z naszych ulubionych miejsc. Nie będę ukrywał, że za wyjściem z domu kryło się coś jeszcze. Była to chęć sprawdzenia, oczekiwanego przez nas, nowego pracownika. Jest nim Olympus OM-D E-M1. Było to bardziej luźne spotkanie integracyjne niż sprawdzian, ponieważ dogłębny test przeszedł już wcześniej. W trakcie pierwszych prób zaskoczył nas tak bardzo, że postanowiliśmy zatrudnić go na stałe. Póki co, ze swoich obowiązków wywiązuje się wzorowo, a na niedzielne spacery nadaje się wręcz idalnie. Mały, lekki, a możliwości ogromne.

Pogoda nie dostarczała ulubionych przez wielu fotoamatorów warunków, ale dla nas były to okoliczności wręcz wyśmienite. Miękkie światło rozmyte lekko zachmurzonym niebem i otoczenie bezlistnych drzew pomogło nam zbudować atmosferę popołudniwej przechadzki. Stonowane kolory bezśnieżnej zimy stały się dla nas również pretekstem do pokazania, że nie tylko kolory zachodzącego słońca tworzą piękne obrazy.

Augustyn Borowski

 

Postać na pniu
Portret w suchej trawie
Idące dziecko na trawie
Kobieta i suche kwiaty
Matka z corką i kamienie

 

BOROWSCY PHOTOGRAPHY FOTOGRAFIA WOKÓŁ RODZINY